مشاوره بازار سرمایه- بورس

چگونه از بورس کسب درآمد کنیم؟

هر چند که بازار بورس، در نگاه اول اقیانوس پر تلاطمی به نظر می‌رسد اما با آشنایی رفتار و معاملات می‌توان از این اقیانوس بهترین فرصت‌ها را بهره‌برداری نمود.

موسسه کسب و کار اقیانوس آبی با بهره‌گیری از مشاوران توانمند در این حوزه، خدمات مشاوره در زمینه‌های تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و تحلیل روانی رفتار بازار را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

در روش تکنیکال، از  روش‌ها و تکنیک‌هایی كه شامل یكسری ابزار، نمودار، اندیكاتور و… است، که به‌پیش‌بینی قیمت‌ها می‌پردازیم. مهم‌ترین نکته در این نوع تحلیل این است که اگر اتفاقی برای سهم یا شاخصی رخ بدهد، انتظار بازار برای آن سهم یا شاخص چه خواهد بود.

تحلیل بنیادی با توجه به عوامل تاثیرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله آموزه‌های مدل «پورتر» و بررسی فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط ضعف و قوت در اقتصاد شرکت‌ها و همچنین صورت‌های مالی، گزارشات تولید و فروش و سایر عوامل به بررسی سودآوری سهم در سال جاری و آتی می‌پردازد، سپس با تنزیل جریانات نقدی شرکت‌ها در سال‌های آینده، ارزش روز شرکت را به دست می‌آورد.

تحلیل روانی رفتار بازار چيست؟

 همانگونه که رفتار مصرف‌کننده امروزه در کسب وکار بسیار کلیدی و مهم است، مطالعه رفتار مردم در بازار بورس، شايسته بررسي و شناخت بیشتر است. نحوه رفتار يک فرد هنگام خريد يا فروش سهام سرنخ‌هاي بسيار روشني پيرامون رفتارهای کلی وی در اختيارمان قرار مي‌دهد. علاوه بر آن اشتباهاتی که يک فرد عادی در گذشته انجام داده است، مي‌تواند راهنمای او براي مواجه شدن با خطرات آينده باشد.

جنبه ديگر اهميت اين مطالعه در آن است که تقريبا همه اقشار مردم در بازار حضور دارند و خريد و فروش سهام به بخشي از رفتار ما در عرصه مشارکت عمومي تبديل شده است. امروزه بورس بازی در بازار سهام جای گاوبازی اسپانيايی، نبرد گلادياتورها در روم باستان را گرفته است.