کارآفرین جوان اروپا، آلوارو بلتران

کارآفرین جوان اروپا، آلوارو بلتران

آلوارو بلتران تحصیلات تکمیلی خود را در رشته مدیریت کسب و کار ادامه داد و در این اثناء به شغل مورد علاقه اش پی برد. وی پس از بازدید از چندین کارخانه ازنقاط قوت و ضعف موجود دربرخی صنایع آگاهی پیدا کرد. عقیده آلوارو بر این بود که فرصت و شرایطی که در صنعت ساخت و ساز و صنعت قدیمی فتوولتائیک (تولید برق از انرژی خورشید) وجود دارد می تواند این امکان را ایجاد نماید که این دو صنعت در هم ادغام شده و سبب تکمیل و پیشرفت یکدیگر شوند. او مدعی بود که یکی شدن این دو صنعت از یک طرف به تولید مواد ساختمانی فتوولتائیک چند وظیفه ای که ایجاد کننده انرژی هستند (همانگونه که قابهای فتوولتائیک قدیمی انجام می دهند) و همچنین ایزوله کردن ساختمانها ( همانطور که موادساختمانی قدیمی انجام می دهند)کمک میکنند. اینچنین بود که تاسیس شرکت انرژی خورشیدی اُنیکس مورد توجه قرار گرفت. بلافاصله ایده و نقشه کسب و کار طرح ریزی شد و آلوارو شروع به توسعه محصولات و پیداکردن راه حل نمود. اطلاع و آگاهی داشتن از بازار، بهبود مستمر و سرمایه گذاری در بخش توسعه و تحقیق از ابزاری بود که در این شرکت برای متمایز کردن محصولات و خدمات از رقبا استفاده می شد. شرکت اُنیکس در حال حاضر در نیویورک و شانگهای دارای دفتر بوده و بر پروژه های متفاوتی در پانزده کشور در پنج قاره نظارت دارد. اندیشه و دیدگاه آلوارو در مورد شرکت اُنیکس این است که به عنوان یک شرکت چند ملیتی فعالیت داشته باشد. شرکت اُنیکس اخیرا جایزه ای جهت انجام فعالیت هایی که در بخش صادرات داشته است از اتاق بازرگانی دریافت نموده است. هدف این شرکت بر این است که به عنوان یک شرکت چند ملیتی برجسته که خود را نسبت به محیط و جامعه متعهد می داند فعالیت کند.

موارد اساسی و ضروری که هر کارآفرین در شروع کار خود باید در نظر داشته باشد چه چیزهایی هستند؟ در مرحله آغازین، کاملا در سطح بازار تحقیق و کاوش نمائید و جنبه هایی را که می توانند متفاوت بودن و تمایز را ایجاد کنند کشف کنید و هنگامیکه می خواهید کسب و کارتان را بنیان کنید سعی داشته باشید که خلاقیت خود را بکاربرید و برای پایه گذاری کسب و کار خود به آن در سطح جهانی نگاه کنید. در مرحله دوم، تلاشتان بر این باشد که نقشه و طرح کسب و کار خود را به خوبی بنویسید بطوریکه هدفتان کاملا واضح بوده و نشان دهد که شرکت قصد دارد چگونه سود بدست آورد و همچنین بودجه خود را حداقل برای پنج سال تخمین بزنید. در مرحله سوم باید همواره بودجه ای در نظر داشته باشید تا زمانیکه نیاز است برای بخش تحقیق و توسعه و همچنین برپایی کمپین های بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد.

شما در طول دوره کارآفرینی خود چه درس های آموزنده ای را فرا گرفتید؟ و برای کسانیکه قصد دارند کارآفرین باشند چه توصیه ای دارید؟ لطفاً به سه مورد اشاره فرمائید.

همواره تلاشتان بر این باشد که کاری لذت بخش انجام دهید. تا جائیکه برایتان مقدوراست در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنید. هرگز فراموش نکنید که شما یک “سرباز جنگجو” هستید که باید برای نفوذ در بازار و تخصیص دادن سهمی از بازار به کسب و کارتان مبارزه کنید وبا مشکلات بجنگید.

بهترین چیز در رابطه با کارآفرین بودن چیست؟

کارآفرینی باعث خرسندی و خشنودی فرد می شود. من آنچه را که انجام می دهم دوست دارم و از کارم بسیار لذت می برم و پیشرفت و توسعه شرکتم از سرگرمیهای مورد علاقه ام می باشد.

“پیشرفت و توسعه شرکتم از سرگرمی های مورد علاقه ام می باشد”

نام کارآفرین: آلوارو بلتران

ایمیل کارآفرین: abeltran@onyxsolar.com

حدود سن کارآفرین: ۳۵-۳۱ سال

نام شرکت: انرژی خورشیدی اُنیکس

وب سایت شرکت: www.onyxsolar.com

تاریخ شروع کسب وکار: ۲۰۰۹/۰۶

اقیانوس آبی

اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *