هفت ویژگی یک برند موفق

هفت ویژگی یک برند موفق

به گفته جری مک لافلین، “یک برند به ادراکات مشتریان در مورد شما، یک محصول، یک خدمت، یک سازمان یا یک ایده برمیگردد. بررسی ویژگی های مشترک برندهای موفق، به شما در داشتن یک نام تجاری مشهور کمک خواهد کرد.” در این راستا، مجله فوربس ویژگی های یک برند موفق را به شرح ذیل اعلام میدارد:

دانش مشتریان:

بهترین برند ها به یک درک کامل از ویژگی های بازار هدف خود دست یافته و با شناخت از علایق مشتریان هدف، میدانند که چگونه با آنها ارتباط برقرار کنند. درک بازار هدف مهم است، زیرا به داشتن یک کمپین بازاریابی موفق در راستای هویت بخشی به نام تجاری و ایجاد یک ارتباط عالی بین کسب و کار و مخاطبان کمک میکند.

منحصر به فرد بودن:

ایجاد یک هویت نام تجاری نیاز به تمایز در بین رقبا دارد. به عنوان مثال، اپل در سراسر جهان به داشتن محصولات نوآورانه و زیبا شناخته شده است. این مصداق برای پیتزا دومینو داشتن تضمین برای سرو پیتزا در ۳۰ دقیقه می باشد در غیر اینصورت غذای شما مجانی خواهد بود. کفش تامز یک جفت کفش به کودکان نیازمند بازای خرید یک جفت اهدا میکند. پس داشتن یکتایی در محصول، خدمات یا فروش، هویت برند شما خواهد بود.

اشتیاق:

ساخت یک نام تجاری در کوتاه مدت و بدون اشتیاق، حفظ آن را در دراز مدت مشکل میکند. نمونه موفق آن استیو جابز است که خود منبع شور و اشتیاق و حرکت رو به جلو بود. شور و شوق کمک می کند تا کسب و کار شما از موانع مختلف عبور کند.

ثبات:

وقتی که مشتریان برای خرید مجدد به سوی شما می آیند، آنها معمولا انتظار دریافت همان سطح از کیفیت وخدمات را به مثابه دفعات پیشین را دارند. ارایه خدماتی با کیفیتی یکسان به مشتریان یک روال ثابت را در ذهن مشتریان تداعی کرده و باعث ایجاد وفاداری میگردد. مثال موفق آن در کسب و کار امروز کمپانی مک دونالد است.

رقابت پذیری:

به دست آوردن یک جایگاه در دنیای کسب و کار امروز آسان نیست. برای موفقیت یک نام تجاری، اعضای تیم باید محیط رقابتی کسب و کار را درک کرده و دایما در تلاش برای بهبود مستمر باشند.

نمایش(در معرض بودن):

یکی از راههای همیشه دیده شدن رسیدن به مصرف کنندگان از طریق کانال های متعدد است. بدیهی است، شرکت های بزرگتر بعلت داشتن بودجه بازاریابی بیشتر از کانال های متفاوتی مانند تبلیغات تلویزیونی، مجلات مشهور در سطح جهانی و بسیاری از موتورهای جستجو استفاده میکنند. با این حال، اینترنت و رسانه های اجتماعی فاصله بین شرکت های کوچک و بزرگ را کمتر کرده است. با حضور در شبکه های اجتماعی مانند: فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام قادر خواهیم بود به مصرف کننده ها راحتتر برسیم.

رهبری:
درست مثل هر جامعه با فرهنگ و یا یک تیم ورزشی پرآوازه، به طور معمول یک رهبر تاثیرگذار در پشت هر نام تجاری موفق وجود دارد. برای شرکتهای بزرگ، رهبر معمولا مدیر عامل در حالیکه در شرکتهای کوچک معمولا مالک است. برای هماهنگ کردن تلاش های اعضای تیم، هدایت یک چشم انداز استراتژیک برای یک نام تجاری و هدایتگری کشتی کسب و کار یک رهبر لایق نیاز است. رهبر یک رابط بین بخش های مختلف و همچنین یک محرک متخصص است که می داند چگونه نقاط قوت افراد را به حداکثر برساند.

در انتها:
نام های تجاری موفق این هفت ویژگی مشترک دارند. آیا برند شما ممکن است این ویژگیها را نداشته باشد؟

اقیانوس آبی
اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Comment (1)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *