بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

مطابق با آمار هاداسپات در سال ۲۰۱۴، ۹۲% بازاریابها مطرح کرده اند که شبکه های اجتماعی نقش بسزایی در رونق کسب وکارها داشته و سبب افزایش ترافیک دیدن وب سایت نیز شده اند. ۹۷% از بازاریابها در انواع شبکه های اجتماعی درگیر هستند، اما ۸۵% از آنها در مورد اینکه کدامیک از شبکه اجتماعی بهترین و موثرترین ابزار هستند مطمئن نیستند. اما نکته قابل تامل وجود پتانسیل شبکه های اجتماعی در افزایش فروش بیشتر است. در زیر به چند نکته مهم در نقش شبکه های اجتماعی در ارتقا جایگاه کسب وکارها میپردازیم:

شناخته شدن برند:
شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارها برای دیده شدن بیشتر و انتقال صدا و محتوای یک برند است.

افزایش وفاداری برند:
۵۳% از کاربران آمریکایی که برندهای متفاوت را در شبکه های اجتماعی دنبال میکنند به آن برندها وفادار هستند.

فرصتی برای تغییر:
هر فیلم، تصویر و محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود، مخاطبین نسبت به آن عکس العمل داشته و این واکنشها سبب افزایش ترافیک وب سایت میشود.

افزایش میزان گفتگو:
این واقعیت است که برندها در شبکه های اجتماعی حالت انسانی پیدا کرده و افراد بجای حالت حقوقی کسب و کارها با حالت انسانی آنها تعامل خواهند داشت.

افزایش قدرت برند:
تکرار نام برند در شبکه های اجتماعی سبب افزایش مخاطبین شده و تمایل آنها را در پیگیری اخبار برند بیشتر میکند.

افزایش ترافیک ورودی:
هر رسانه اجتماعی اضافه کردن یک مسیر به وب سایت است. هر محتوایی از برند شما فرصتی بیشتر را برای بازدید کننده های جدید ایجاد میکند.

کاهش هزینه های بازاریابی:
۸۴٪ از بازاریابان معتقدند حداقل شش ساعت حضور در هفته برای افزایش ترافیک وب سایت بسیار مناسب است. شش ساعت یعنی سرمایه گذاری بسیار پایین ولی برگشتی بسیار مناسب. اگر شما بتوانید این عدد را افزایش داده و به بیش از یک ساعت در روز توسعه دهید، نتایج شگرف آنرا مشاهده خواهید کرد.

بهترین جایگاه در موتورهای جستجو:
سئو بهترین راه برای جذب ترافیک مربوطه به موتورهای جستجو است. هرچند که شاخصهای سئو در ابتدا بصورت بروزرسانی وبلاگ و یا وب سایت، استفاده درست از برچسب ها و توزیع لینک وب سایت اندازه گیری میشد، اما موتورهای جستجو مثل گوگل محاسبات رتبه بندی خود را حضور در رسانه های اجتماعی به عنوان یک عامل مهم تغییر داده اند. دلیل آن حضور برندهای قوی در رسانه های اجتماعی میباشد.

غنی تر شدن تجربه مشتری:
هسته اصلی رسانه های اجتماعی ایجاد یک کانال ارتباطی همیشگی با مشتریان و غنی سازی رابطه با مشتریان است. به عنوان مثال، اگر یک مشتری شکایتی را در مورد یک محصول در توییتر مطرح کند، شما می توانید بلافاصله رسیدگی کرده و یک معذرت خواهی عمومی انجام بدید. یا اگر یک مشتری از شما تعریف کرد، شما میتوانید از آنها تشکر و قدردانی نمایید. ایجاد تجربه شخصی، یعنی انتقال این نکته به مشتریان است که شما مراقب آنها هستید.

شناخت ادراکات مشتریان:

رسانه های اجتماعی نیز به شما یک فرصت طلایی برای بدست آوردن اطلاعات ارزشمند در مورد آنچه که مشتریان به آن علاقمند هستند و یا چگونه رفتار میکنند از طریق پایش های مداوم میدهد. به عنوان مثال، شما می توانید نظرات کاربران را در مورد کسب و کارتان به طور مستقیم دریافت کنید.

در انتها، بازاریابی در شبکه های اجتماعی یعنی مشتریان بیشتر، ترافیک بیشتر، گفتگوی بیشتر و تولید ثروت بیشتر.
منبع: مجله فوربس (۲۰۱۴)

اقیانوس آبی
اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *