دسته بندی مشتریان در بازار آمریکا

دسته بندی مشتریان در بازار آمریکا

دسته بندی مشتریان یکی از مهمترین استراتژی کسب و کار می باشد. این استراتژی به ما کمک می نماید که بتوانیم نیازهای مشتریان را بدرستی شناسایی و خواسته های آنها را بطور دقیق برآورده سازیم. افراد در گروه بندی های متفاوت، موید این موضوع می باشند که آنها دارای علایق و سبک زندگی تقریبا یکسان می باشند. در بازار ایالات متحده این دسته بندی بر حسب نسل های متفاوت انجام می گردد که در ذیل به جزییات آن می پردازیم.

نسل Z: متولدین ۲۰۰۱ به بعد. این نسل از مشتریان دوره نوجوانی را سپری می نمایند. ویژگی های مورد تامل در سبک زندگی این نسل، داشتن تلویزیون در اتاق شخصی در حدود ۶۱% ، اسمارت فون  ۱۴% و همچنین علاقه به بازیهای کامپیوتری می باشد.

نسل Y: متولدین مابین سالهای ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۰٫ این نسل از مشتریان به دنیای مجازی علاقه ای خاص دارند و تمایل دسترسی به اطلاعات نامحدود را از طریق اینترنت دارند. آنها انتظار زیادی از خود داشته و تمایل به یک محیط کاری آرام و پر از امکانات را دارند.

نسل X: متولدین مابین سالهای ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰٫ این نسل از مشتریان مستقل بوده و تمایل به تشکیل زندگی در آنها دیده می شود. کارآفرینان در این نسل مشاهده می گردند. تغییر در محیط کار جهت رسیدن به ثبات در این نسل زیاد می شود.

نسل رونق اقتصادی (Baby Boomer): متولدین مابین سالهای ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴٫ این نسل بعد از اتمام جنگ جهانی دوم  و در رونق اقتصادی بدنیا آمده اند. این نسل دارای تمول مالی بوده و اکثرا برندهای لوکس مد نظر آنها می باشد.

نسل کهنه سربازها (Silent): متولدین مابین سالهای ۱۹۲۷ تا ۱۹۴۵٫ این نسل اکثرا بازنشسته و از کار افتاده هستند و توسط خانواده یا سایر سازمانهای مربوطه نگهداری می شود.

نکته مورد توجه برای این نسلها، تولید و تهیه محصولات و خدمات متناسب با نیاز آنها می باشد.

اقیانوس آبی

اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *