ده رنگ که فروش شما را افزایش می‌دهند کدامند؟

تاثیر رنگ ها در مارکتینگ

ده رنگ که فروش شما را افزایش می‌دهند کدامند؟

بازاریابان و طراحان گرافیک از مدت‌ها قبل نسبت به این امر آگاهی داشتند که رنگ نقش مهمی در موفقیت هرگونه فعالیت بازاریابی ایفا می‌کند. برخی رنگ‌ها توانایی دارند تا احساسات خاصی را در مشتریان تحریک کنند، بنابراین رابطه‌ای بین برند و ایجاد انگیزه برای خرید ایجاد می‌کنند.

 در لیست زیر ۱۰ رنگی که سبب برانگیخته شدن احساسات خاص در فرد و در نتیجه منجر به فروش بیشتر می‌شوند ذکر شده‌اند:

قرمز

قرمز به معنی قدرت است. توجه افراد را به خود جلب می‌کند و نگاه بیننده را بر روی خود نگه می‌دارد، به همین دلیل محبوب‌ترین رنگ برای بازاریابی است. فقط از آن بیش از حد استفاده نکنید!

رنگ قرمز در برندینگ
قرمز در برندینگ

آبی

وقتی می‌خواهید قابل اعتماد و صمیمی به نظر برسید، رنگ آبی برای شما مناسب است. برای رسیدن به بهترین نتیجه، آبی را با رنگ‌های مکمل ترکیب کنید.

صورتی

صورتی رنگی است که توجه و نگاه اکثریت خانم‌ها را به سمت خود جلب می‌کند. صورتی یک رنگ سرزنده  و کاملاً زنانه است.

زرد

رنگ زرد رنگی نیرومند است، همچنین رنگی ریسکی و مخاطره‌آمیزی است. از زرد برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده کنید و به آنها بگوییدکه  به توانایی‌های خود اطمینان دارید.

سبز

سبز رنگی است که ویژگی‌های متفاوتی را با خود به همراه دارد. پیش از هر چیز، رنگ سبز گرم، خوشامدگو و دعوت‌کننده است و احساس خوشایندی را به مشتریان انتقال می‌دهد. دوم، سلامت و حسن‌نیت را بیان می‌کند. سوم اینکه سبز طبیعت و یاد آورنده محیط زیست است. سرانجام، سبز نشان پول و ثروت است، بنابراین افکار مربوط به ثروت را ایجاد می‌کند.

تاثیر رنگ سبز در بازاریابی
تاثیر سبز در برند شما

بنفش

بنفش رنگ سلطنتی است، بنفش رنگی است که در بازاریابی برای محصولات شما ظرافت، وقار، منزلت را به همراه خواهد داشت.

طلایی

رنگ طلایی همانند بنفش بیان‌کننده ظرافت و منزلت است. افزون‌بر‌اینکه عنصر قدرت را نیز در دل خود همراه دارد. در ترکیب با بنفش یا سبز، طلا رنگی قدرتمند است که نماد ثروت و اصالت است.

نارنجی

نارنجی نشانه انرژی است. از ویژگی‌های برجسته رنگ نارنجی جلب توجه کردن، سرگرم‌کننده و دوستانه بودن است و باعث می‌شود مشتریان احساس کنند با یک شرکت برتر همکاری دارند.

تاثیر رنگ نارنجی در فروش
تاثیر نارنجی در فروش

قهوه‌ای

قهوه‌ای، به عنوان رنگ  آسایش و راحتی شناخته می‌شود و به مشتریان حس آرامش و تمدد اعصاب می‌بخشد.

سیاه

سیاه از دسته رنگ‌هایی است که معانی متفاوتی را با خود به همراه دارد. سیاه می‌تواند مدرن یا سنتی، هیجان‌انگیز یا آرامش‌بخش باشد. رنگ سیاه حس دراماتیک را منتقل می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *