سه درس مهم مشاوره در مک‌کینزی

موسسه مک کینزی

سه درس مهم مشاوره در مک‌کینزی

مک‌کینزی‌ اند کمپانی McKinsey & Company یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین موسسه‌ها در حوزه مشاوره‌های مدیریتی در جهان است که عمدتا در مشاوره‌های خود بر سطوح ارشد مدیریتی تمرکز می‌کند. این موسسه به کسب‌وکارها، سازمان‌ها و دولت‌های مختلفی مشاوره ارائه داده است.

آقای Wen یکی از مشاوران این موسسه می‌گوید پنج سال تجربه کاری در مک‌کینزی‌ به من سه درس مهم را یاد داد:

کارها را ساده کنید

هنگامی که من در مک‌کینزی شروع به‌کار کردم، از مشاور ارشد سازمان پرسیدم که یک مشاور عالی برای مدیریت چه ویژگی دارد؟ پاسخ وی این بود: “بهترین مشاوران افرادی هستند که مسائل بسیار پیچیده را ساده‌سازی کرده و بتوانند آن را به چند قسمت کوچک تبدیل کنند و سپس به دلایل ریشه‌ای آن پی برده و مراحل بعدی را توصیه نمایند.  این همان چیزی است که مشتریان حاضرند بابت آن پول پرداخت نمایند. من کوشش کرده‌ام که به عنوان یک مشاور سرمایه‌گذاری، در کارهای روزمره خود به این اصل پایبند باشم.

ایجاد ارتباط اثربخش

در مک‌کینزی به تیم‌های مشاوره زمانی را کاملا مشخص از چند هفته تا ماه اختصاص می‌دادند که آنها بتوانند مساله اصلی مشتری را شناسایی کنند، راه‌حل‌های بالقوه را مورد بررسی قرار دهند، بازخوردهای لازم را از تیم دریافت نموده و در نهایت توصیه‌های نهایی با قابلیت اجرا را به مشتری ارائه نمایند. این مهم در مدت زمان کم و با درگیر شدن با بسیار از ذینفعان پروژه میسر است. من به سرعت فهمیدم که برقراری ارتباط موثر جهت شناخت مسائل و همچنین کشف انگیزه‌ها و حتی اهداف شخصی منجر به نتایج بهتری می‌شود.

افراد، افراد و افراد

افراد قوی می‌توانند تکنولوژی ضعیف را جبران کنند اما تکنولوژی قوی نمی‌تواند افراد ضعیف را تغییر دهد پس اگر شما افراد و تکنولوژی ضعیفی دارید، در فاجعه به‌سر می‌برید. در مک‌کینزی یک اصل مهم وجود دارد، کیفیت افراد. کیفیت افراد در تیم‌های مک‌کینزی به‌شدت در ارتباطشان با کلاینت تاثیرگذارند. تیم‌های موثر که از افراد قوی شکل گرفته‌اند باعث می‌شود نتایج بهتر، اثربخشی بیشتر، ارتباط موثر با کلاینت و در هر فاز موارد تحویل شدنی بهتری ایجاد گردد.

اقیانوس آبی
اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *