بازاریابی و ویروس کرونا | کرونا ویروس | بازاریابی کرونا

بازاریابی و کرونا ویروس

بازاریابی و ویروس کرونا | کرونا ویروس | بازاریابی کرونا

طی چند ماه گذشته، کسب‌وکارها در بسیاری از کشورها بدلیل تاثیر COVID-19 یا همان کرونا ویروس تعطیل گردیده است. بسیاری از کارکنان در خانه کار می‌کنند، در حالی که بسیاری از آنها اصلاً کار نمی‌کنند. آیا هر یک از این موارد در مورد شما صدق می‌کند؟ به خاطر داشته باشید اکنون زمان توقف بازاریابی نیست. اگر اکنون متوقف شوید آیا مشتریان هنگام بازگشت جهان به حالت عادیو ریشه‌کن شدن کرونا ویروس ، شما را به خاطر خواهند آورد؟ در این شرایط شما چه کاری باید انجام بدهید در حالیکه همه چیز در دنیا متوقف شده است.

اما راه‌حل چیست

این آسان است، یک ابزار مهم وجود دارد و آن هم دیجیتال است. الان زمان آن است که از همه پتانسیل دنیای دیجیتال استفاده کنیم. مردم در خانه نشسته‌اند و تنها راه ارتباط با هم استفاده از فضای مجازی است. هوشمندانه این است که شما از اخبار ناخوشایند دوری جسته و رویکرد بازاریابی با نشاط را انتخاب نمایید. ابتدا به صورت مثبت به خود و شغل خود فکرکنید سپس برای اینکه مردم خوشحال‌تر شوند از مطالبی هدفمند استفاده کنید. اگر راه‌هایی دارید که می‌توانید به مردم کمک کنید، آن را انجام دهید!

الان زمان آن است که از همه پتانسیل دنیای دیجیتال استفاده کنیم
الان زمان آن است که از همه پتانسیل دنیای دیجیتال استفاده کنیم!

شبکه‌های مجازی را جدی‌تر بگیرید. تعداد پست‌هایی که می‌گذارید را افزایش دهید. از خود و افراد شرکت در قرنطینه عکس و فیلم تهیه نمایید تا حسی مشترک را به دنیا انتقال دهید. از محصولات و خدمات جدید و کارهایی که قرار است انجام بدهید محتوا تهیه کرده و به اشتراک بگذارید. هر ایده‌ای که باعث نشاط شده و مرتبط با کسب‌وکارتان می‌باشد را تهیه و در فضای مجازی انتشار دهید. فراموش نکنیم که مردم برای فراموش کردن به دنیای مجازی روی می‌آورند. استفاده از تبلیغات دیجیتال یکی دیگر از مهمترین روش‌ها در این بحران است. بطور خلاصه رویکرد استفاده از دنیای دیجیتال، بازاریابی با نشاط و تولید محتوای مرتبط با کسب‌وکار ولی کاملا خوشایند.

در زیر چند ابزار مهم  برای دورکاری و همچنین ارتباط با ذینفعان معرفی می‌گردد.

  • ویدیو کنفرانس با استفاده از Zoom or Go To Meeting 
  • چت سولوشن با کمک Gchat or Slack
  • مدیریت پروژه با Basecamp, Asana, Wrike, Trellow, Jira or Monday
  • مدیریت داده‌ها با Drive, Dropbox

اقیانوس آبی
اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *