بازاریابی در زمان رکود اقتصادی

بازاریابی در زمان رکود اقتصادی

بازاریابی در زمان رکود اقتصادی

 بازاریابی در زمان رکود اقتصادی به این صورت است که در زمان بحران، بنگاه‌ها تلاش دارند که هزینه‌های خود را کاهش دهند و همچنین نقدینگی خود را حفظ کنند.  اما اینکه چگونه بتوان در این شرایط همچنان ادامه داد نیاز به راهکارهای متفاوتی است که در زیر بررسی خواهیم کرد.

بازاریابی Grassroots (گوریلا مارکتینگ)

این استراتژی بازاریابی یکی از بهترین ابزار در دوران رکود است. این استراتژی با تمرکز بر گروهی کوچک از مشتریان شروع می‌گردد و سپس پیام بازاریابی شما توسط این گروه کوچک به جامعه‌ای بزرگتر منتقل می‌گردد. WOM هنوز ابزاری مفید در نوع بازاریابی است. برای این کار ابتدا به یک گروه خبره یا یک انجمن بپیوندید (مانند کارآفرینان). بروی این گروه کوچک متمرکز بوده و تلاش کنید از کانال‌هایی مانند وبینار یا کانل‌های مجازی با این گروه صحبت کنید. این یک روش ساده جهت ماندن در ذهن افراد است و این استراتژی ایجاد یک فرصت بر آینده است.

در ارتباط باشید

در دوران رکود هیچ‌گاه از اذهان بدور نباشید و تلاش کنید که با مشتریان خود در ارتباط باشید. اینترنت بهترین ابزار در این دوران است. ارسال ایمیلی که حاوی اطلاعات سودمند از کسب‌وکار باشد را حتما در دستور کار قرار بدهید. شاید یکی از بهترین ابزار در این دوران استفاده از گیمیفیمیشن جهت نیازسنجی و خواست مشتریان می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

پیشنهادات خود را تغییر دهید

در دوران رکود عدم تعادل مشتریان تغییر می‌کند، پس تلاش کنید با شناسایی مجدد نیازهای آنها پیشنهادات جدید را به مشتریان عرضه کنید. با یک تحقیقات بازار محدود از مشتریان می‌توانید به آگاهی جهت تولید خدمات و محصولات جدید رسیده یا اینکه نحوه ارائه آنها را تغییر دهیم.

استراتژی متفاوتی را انتخاب کنید

استراتژی‌‌های بازاریابی که ممکن است برای سیستم هزینه‌زا باشند را شناسایی و تلاش کنید از روش‌های ارزانتر یا رایگان استفاده کنید. سیوی ارگانیک و همچنین بازاریابی وابسته می‌توانند ابزاری بسیار مناسب باشند.

استراتژی‌های بازاریابی در زمان رکود
استراتژی‌های بازاریابی در زمان رکود

اهمیت سگمنت در بازاریابی

همه افراد به روش‌های مختلف تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار می‌گیرند. به همین دلیل مناسب است که استراتژی سگمنتیشین و تارگتینگ را مجددا مورد بررسی قرار دهید. این مهم باعث می‌گردد تا افرادی که کمتر تحت تاثیر این بحران قرار گرفته‌اند را به مشتریان خود تبدیل کنیم. همچنین راه‌های رسیدن به این تارگت جدید هم ممکن است ارزانتر باشد.

در انتها، بازاریابی در یک اقتصاد رو به پایین ممکن است یک چالش به نظر برسد اما ادامه تبلیغ در این مدت غیرممکن نیست. از این پنج نکته کلیدی برای بازاریابی در یک اقتصاد همراه رکود استفاده کنید و واقعاً توجه خود را به مخاطبان خود در جایی که در آن قرار دارند متمرکز کنید. این همچنین می‌تواند زمان مناسبی برای آزمایش استراتژی‌ها و محصولات و خدمات جدید برای پاسخگویی به نیازهای مردم در این مدت باشد.

اقیانوس آبی
اقیانوس هوشمند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *